Один з найбільших фондів у світі неочікувано продав всі свої акції технічного гіганта Apple та соціальної мережі Twitter. Натомість траст придбав активи сеульської компанії Coupang, яка спеціалізується на електронній комерції.

Варте уваги Випадково роздали клієнтам по 35 мільйонів доларів: криптобіржа вимагає повернути гроші

Фонд Білла та Мелінди Гейтс змінив інвестиційну стратегію

Наприкінці 2020 року фонд Гейтсів мав у власності 1 мільйон акцій Apple, проте вже до 31 березня ці активи були продані. З початку поточного року цінні папери Apple відставали від ринку. Активи техгіганта впали на 8% в першому кварталі, хоча у другому кварталі вони зросли на 2,7%. Для порівняння, індекс S&P 500 додав 5,8% за перші три місяці 2021 року, а в другому кварталі – 4,6%.

У першому кварталі 2021 року дітище Білла та Мелінди Гейтсів продало 272 420 акцій Twitter. Таким чином, фонд припиняє вкладати кошти у соціальні мережі. Протягом перших трьох місяців цього року активи Twitter виросли в ціні на 17,5%, у другому кварталі вони впали на 14,4%.

Gates Foundation змінив інвестиційну політику / Getty Images

Пара оголосила про своє рішення розлучитися у твіттері, перш ніж була оприлюднена інформація про вихід з акцій соціальної мережі. Вартість акції Twitter пішла вниз в кінці квітня після виходу звіту компанії за перший квартал, оскільки інвестори були розчаровані перспективами і зростанням числа користувачів.

У першому кварталі 2021 року фонд придбав активи корпорації Coupang, яка вийшла на біржу у березні. З моменту розміщення IPO акції Coupang подешевшали на 23%. Однак, ціна цих активів виросла на 8,6% у порівнянні з їхньої вартістю під час першого публічного розміщення на біржі.