Китайський експорт у доларах у липні збільшився на 7,2%, а імпорт впав на 1,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Генеральної митної адміністрації країни, повідомляє CNBC.

Важливо Економіка Швеції рекордно впала, незважаючи на відсутність карантину

Що прогнозували економісти

Економісти, опитані агентством Reuters, очікували, що експорт в доларах впаде на 0,2% у порівнянні з минулим роком, тоді як імпорт зросте на 1%.

У червні експорт у доларах Китаю збільшився на 0,5% у порівнянні з роком тому, а імпорт виріс на 2,7% за той самий період.

Імпорт та експорт Китаю

У липні торговельне сальдо Китаю було позитивним і склало 62,33 мільярда доларів проти 42 мільярдів, які прогнозували економісти. Профіцит торгівлі в Китаї в червні склав 46,42 мільярда доларів.

Чому експорт росте

Незважаючи на пандемію коронавірусу, що знизила світовий попит, експорт з Китаю продовжує рости. Це частково пов'язано із стрибком в експорті медичних товарів в першій половині року.

Значною мірою стабільність експорту Китаю пов'язана з поставками масок, медичних виробів та обладнання для дому,
– написав економіст Мартін Расмуссен.

Расмуссен заявив, що надалі Китай демонструватиме ще кращі результати у зв'язку з стимулюванням економіки. Експерти Китаю також вважають, що зовнішній попит відновлюватиметься. Щоправда, зазначають, що попит на медичні товари може бути тимчасовим.

Відносини Китаю і США

Суттєвою загрозою залишається невизначеність у відносинах з США. Вищі посадові особи обох країн планують переглянути наступного тижня виконання першої фази своєї торгової угоди.