Скільки грошей Україна отримала завдяки експорту електроенергії до ЄС та на що їх спрямують

1 серпня 2022, 15:12
Читать новость на русском

Наприкінці червня 2022 року Україна почала експортувати електроенергію до Європи. Скільки за цей час вдалося країні заробити – читайте далі.

За даними урядової організації, яку створили при Міністерстві культурної та інформаційної політики України у 2021 році, завдяки експорту вдалося поповнити бюджет країни на сотні мільйонів гривень. 

Варте уваги Криптозима для майнерів: чи виживе цей сектор і які опції існують

Скільки заробила Україна від експорту електроенергії до ЄС

За останній місяць Україна заробила завдяки експорту електроенергію до країн Євросоюзу понад 700 мільйонів гривень. Це також прокоментували й в "Укренерго". Зокрема, очільник державної енергетичної компанії Володимир Кудрицький заявив, що отримані кошти спрямують на підготовку до опалювального сезону 2022 – 2023 років:

  • закупівлю вугілля,
  • ремонт енергоблоків електростанцій та мереж.

Кудрицький також додав, що наразі йдеться про дохід від експорту з пропускною спроможністю на рівні 100 мегаватів. Відповідно, зі збільшенням обсягів експорту електроенергії з України зростатиме й сума доходів.

До теми! Україна активно працює над тим, аби відновити експорт своїх товарів. Для прикладу, 1 серпня 2022 року з Одеси уже вийшло перше судно із зерном, яке прямує до Лівану.

Експорт електроенергії з України до ЄС / Фото Pexels

Що відбувається на енергетичному ринку Євросоюзу

У країнах ЄС вартість електроенергії почала зростати ще у 2021 році. У грудні у багатьох державах зафіксували свої рекорди, повідомляє Statista. До головних факторів впливу віднесли:

  • збільшення попиту через відновлення економіки після пандемії коронавірусу;
  • здорожчання природного газу та вугілля;
  • скорочення обсягів виробництва відновлюваної енергії через низьку швидкість вітру.

Ще більше цю тенденцію посилило повномасштабне вторгнення росії в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 року. Тож експорт української електроенергії – це ще один крок на шляху до стабілізації ситуації на енергетичному ринку ЄС.

У червні народний депутат України Андрій Герус пояснив, що електроенергія буде, зокрема, заміщати й російську сировину на ринку. Натомість Україна зможе інтегруватися у європейський ринок.

Актуально – з порту Одеси вийшло перше судно із українським зерном: дивитися відео