Акції гігантів з технологічного сектору США стрімко зростають в ціні, але вони не можуть підкріпить свої успіхи на ринку сильними фінансовими звітами. Про те, які ж можливості це відкриває для інвесторів й чи існує ризик, що ця "бульбашка" може луснути найближчим часом – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Варте уваги Новий Twitter під егідою Ілона Маска: що буде з його статусом найбагатшої людини світу
Нова фінансова "бульбашка" у США
Все частіше лунають розмови про формування повноцінної "бульбашки" на фондовому ринку США. Зокрема, таку позицію поділяє головний стратег JPMorgan Марко Коланович. За його словами, усе, що зараз відбувається на американській фондовій біржі, – одна велика спекуляція, яка не закінчиться нічим добрим.
На думку експертів, ця ситуація пов'язана із небувалим ажіотажем навколо розвитку штучного інтелекту, який спалахнув після появи ChatGPT. Цей застосунок набув популярності як серед професіоналів, так звичайних людей.
Нові можливості для інвесторів у технологічному секторі / Фото Shutterstock
Бум на ринку та реальні показники
Основними бенефіціарами активного впровадження технології штучного інтелекту стали американські технологічні компанії, акції яких активно дорожчають. Тоді як Федеральна резервна система США підвищує ключову ставку найшвидшими темпами в історії.
З початку 2023 року цінні папери техгігантів уже встигли зафіксувати значне зростання своїх котирувань. Насамперед це стосується таких компаній, як Nvidia та Microsoft. Опосередковано від буму навколо штучного інтелекту також виграє компанія Tesla, яка спеціалізується на виробництві електрокарів та використовує функцію автономного керування авто. Наведемо конкретні цифри:
- Акції компанії Nvidia з початку 2023 року підскочили у ціні у 2,6 раза і коштують уже майже 470 доларів;
- Цінні папери виробника електрокарів Tesla з січня подорожчали майже вдвічі – до понад 240 доларів за штуку;
- Акції корпорації Microsoft додали у ціні 25%, піднявшись до 330 доларів.
Водночас цифри у фінансових звітах вище згаданих корпорацій відстають від темпів зростання їхніх акцій на фондовій біржі. Наприклад, за другий квартал 2023 року Microsoft вдалося лише незначно збільшити свій виторг (на 2%) – до 52,7 мільярда доларів. При цьому чистий прибуток компанії за цей період склав 16,4 мільярда доларів, що трохи менше, ніж роком раніше.
Ризики, пов'язані зі штучним інтелектом
Перспективи розвитку штучного інтелекту викликають скепсис у деяких учасників ринку. Про те, що штучний інтелект опиниться в центрі наступної фінансової кризи вже, зокрема, заявляв голова Комісії з цінних паперів та бірж США Гарі Генслер.
Тож експерти, очевидно, не дарма побоюються, що активне зростання американського технологічного сектору в якийсь момент закінчиться різким обвалом котирувань – "бульбашка", що надувається, просто лусне як свого часу луснула "бульбашка доткомів".
Як не проґавити вдалий момент
Попри скепсис та прогнози деяких фахівців, зараз можна зайти в цей сектор і використати на свою користь подорожчання акцій американських технологічних компаній.
Для прикладу, це реально зробити, скориставшись торговою платформою Libertex, яка надає доступ до понад 300 різних активів. Інвестори, які обрали торгову платформу Libertex, можуть здійснювати угоди, зокрема, з такими фінансовими інструментами:
- Акціями провідних світових компаній;
- Фондовими індексами різних країн світу;
- Валютами та криптовалютами;
- Іншими активами.
Усі ці інструменти доступні як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільних телефонів, за допомогою програм для iOS та Android. А це означає, що інвестувати та отримувати дохід можна буквально у будь-якому місці. Головне – доступ до Інтернету.
Нові можливості для інвесторів у технологічному секторі / Фото Shutterstock
Як зробити перші кроки
Щоб почати використовувати фінансові активи для заробітку спершу потрібно відкрити та поповнити рахунок у Libertex. Далі необхідно діяти у такій послідовності:
- Обрати потрібний інструмент;
- Визначитися із сумою угоди;
- Натиснути кнопку "купити", якщо очікують зростання активу, а опцію "продати" – коли прогнозують від'ємну динаміку вибраного інструменту;
- Закрити угоду.
Визначитися із напрямком угоди допоможуть інструменти технічного аналізу, які пропонує торгова платформа Libertex. Тоді як розібратися з процесом здійснення угод можна з вбудованим у платформу деморахунком. Ба більше, на нього уже зараховані 50 тисяч віртуальних доларів. Після кількох угод на деморахунку можна зручно перемикнутися на реальний рахунок.