Протягом квітня – червня 2022 року економіка США впала на 0,9% у річному розрахунку. Натомість у другому кварталі очікували зафіксувати зростання на рівні 0,3%.

Варте уваги Євро чи долар: в яку валюту зараз безпечніше інвестувати

Економіка США скорочується другий квартал поспіль

Таким чином, вже другий квартал поспіль валовий внутрішній продукт (ВВП) показує від'ємну динаміку зростання. Цілком ймовірно, це свідчить про те, що в американській економіці почалася технічна рецесія.

Про це йдеться в останньому звіті у звіті Бюро економічного аналізу. Серед факторів, які призвели до таких показників виділяють:

  • скорочення інвестицій у сферу нерухомості;
  • витрати федеральної влади,
  • запаси підприємств.

Водночас зростання у секторах експорту та витрат допомогло покращити економічну активність у порівнянні зі зниженням у попередньому кварталі на 1,6%. Економіст із банку Wells Fargo Тім Куінлан виділив чотири з шести факторів, на які зважають експерти Національного бюро економічних досліджень у контексті визнання рецесії, які продовжували сигналізувати зростання протягом травня. Йдеться про:

  • виробництво,
  • доходи,
  • зайнятість,
  • витрати.

Водночас економіст наголосив, що виробництво ймовірно втрачає обороти, люди починають витрачати менше. Натомість зростання рівня доходів заледве вдається втримувати на рівні з інфляцією, тоді як заявок по безробіттю стає все більше.

Ми не думаємо, що економіка в рецесії зараз. Але якщо наш прогноз правильний, то це не хибний слід, а передвісник гірших часів,
додав економіст.

Як й інші економісти, Тім Куінлан не визначає економічні індикатори останнього кварталу як індикатори безпосередньо рецесії. Однак він підкреслив, що економіка сповільнюється і це все більше починає бути схожим на початок цього процесу. На його думку, це лише питання часу. Очікують що розголос про реальну рецесію почнеться на початку наступного року.

Актуально – США на крок ближчі до визнання росії спонсором тероризму: дивитися відео