На початок серпня 2022 року від митниці та податкової до державного бюджету України надійшло майже 90 мільярдів гривень. Загалом щомісяця дефіцит бюджету становить приблизно 5 мільярдів доларів, інформує телеканал Рада за даними 24 каналу.

Зверніть увагу Стрімкі зміни цін на нафту: чого чекати від ринку до кінця року

В Україні обговорюють додаткові податки на імпорт

Задля збільшення доходів Кабмін запропонував запровадити додаткові податки у секторі імпорту. За словами очільника Міністерства фінансів Сергія Марченка, це питання наразі перебуває на стадії обговорення й остаточного рішення поки що немає.

Він додав, що це була ініціатива Національного банку України. Головні цілі – вирівнювання платіжного балансу та скорочення відтоку коштів із золото-валютних резервів країни.

Як це вплине на гривню та імпорт

Сергій Марченко підкреслив, що будь-яке рішення такого характеру, вплине на економічну динаміку в середині країни. Зокрема, йдеться про:

  • стабілізацію ситуації на валютному ринку,
  • зменшення попиту на валюту та товари з-за кордону,
  • зростання попиту на товари від національних виробників.

Я думаю, що це позитивно вплине на платіжний баланс та золото-валютні резерви України. Знову ж таки у разі ухвалення такого рішення,
– наголосив міністр.

Згідно з даними НБУ, станом на 1 серпня 2022 року валові міжнародні резерви України складають 22,4 мільярда доларів США.

Актуально – зустріч путіна та Ердогана у сочі стартувала: дивитися відео