Ризик дефолту у США: як це може вплинути на ринок криптовалют
Президент США Джо Байден у своєму зверненні до американського народу заявив, що побоюватися дефолту через державний борг не варто. Сторони намагаються досягти компромісу вже протягом тривалого часу.
З іншої сторони фахівці назвали конкретні дати, коли в американського уряду можуть закінчитися гроші, якщо не вдасться підняти стелю державного боргу.
Зверніть увагу Китай прагне змістити США з п'єдесталу на ринку валют: що це означає для інвесторів
Якщо дефолт все ж таки буде оголошено, то виникає питання, як це вплине на фінансові ринки. Для прикладу, йдеться про курси криптовалют. Більше про це – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.
Прецеденти в історії США
Зараз США мають кредитний рейтинг на рівні АА+ зі стабільним прогнозом. Він означає, що ймовірність дефолту країни за державним боргом найближчим часом дуже низька, але існують довгострокові ризики – зокрема великий розмір держборгу країни з першою економікою світу на рівні 31,4 трильйона доларів.
Крім того, попри позитивні запевнення Байдена, дефолти в історії США вже були. Так, дефолт за американськими облігаціями оголошувався навіть не раз, а цілих п'ять. Востаннє казначейство США не змогло вчасно виплатити купон з облігацій через технічний збій, який усували протягом кількох днів.
Наразі чинний президент США намагається переконати учасників фінансового ринку в тому, що до 1 червня буде досягнуто згоди між його адміністрацією та Конгресом щодо стелі державного боргу. Але в міру наближення цієї дати побоювання щодо потенційного провалу переговорів зростають.
Ризик дефолту у США та наслідки для криптовалют / Фото Shutterstock
У тому випадку, якщо дефолт буде все ж таки оголошений, то власники американських облігацій почнуть активно розпродавати їх, і вся ця ситуація в цілому негативно позначиться на репутації США та кредитному рейтингу країни.
Також, найімовірніше, обвалиться курс американського долара, де зараз зберігається 60% міжнародних резервів найбільших центробанків світу. Все це без сумніву вплине і на ринок цифрових активів. Перш за все, йдеться про найвідомішу криптовалюту у світі – біткойн, а також стейблкойни.
Що буде з біткойном та стейблкойнами
Цілком ймовірним є сценарій, що у разі оголошення дефолту в США власники американських облігацій почнуть переказувати свої гроші в золото і біткойн, які традиційно вважаються "золотом ринку криптовалют". Це за своєю суттю захисні активи, які інвестори традиційно обирають під час турбулентних періодів на світовому фінансовому ринку.
При цьому біткойн також розглядається як альтернатива для найбільш стабільних валют. Називають швейцарський франк та японську єну. Додатковим фактором для зростання біткойна стане халвінг, який очікують у 2024 році. У рамках цього процесу розмір винагороди за видобуток блоку біткойна скоротиться вдвічі. Традиційно за пів року до цієї події відбувається різке зростання курсу цифрової монети, а потім її ринкова вартість падає.
При цьому на ринку криптовалют теж може початися нова криза. Адже якщо почнеться різке зростання вартості біткойна, який зараз торгується нижче відмітки у 30 тисяч доларів, то курс може сягнути позначки на рівні 50 тисяч доларів за монету. Водночас це негативно позначиться на курсах стейблкойнів.
Істотна частина забезпечення цих монет знаходиться у короткострокових державних облігаціях США та в американському доларі. Тож учасники ринку можуть втратити віру в їхню стабільність і почнуть переказувати свої гроші з цих активів до інших – більш надійних, на їх погляд, торгових інструментів.
В результаті стейблкойни ризикують втратити свою прив'язку до долара на рівні 1 до 1. У будь-якому випадку можливий дефолт у США призведе до підвищеної волатильності на ринку криптовалют і змусить його учасників серйозно понервувати.
Ризик дефолту у США та наслідки для криптовалют / Фото Shutterstock
Як захистити себе
Навіть у турбулентний період реально захистити свої гроші. Просто варто бути готовим до різних ситуацій на фінансових ринках. Зокрема, радять заздалегідь знайти платформу, яка надасть можливість швидко та зручно керувати вашими активами.
Однією з таких платформ є Libertex, яку створила компанія Forex Club, де є понад 300 різних фінансових активів. Серед них:
- Криптовалюти;
- Метали;
- Енергоносії;
- Валюти;
- Фондові індекси та акції світових компаній;
- Інші інструменти.
Усі угоди в Libertex можна проводити в одному вікні, буквально з будь-якого сучасного пристрою. Платформа доступна як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільних телефонів через програми для iOS та Android. Головне – це доступ до Інтернету. Це означає, що реально швидко переказати свої кошти з одного активу в інший, щоб не тільки зберегти, але й примножити їх.
Ризик дефолту у США та наслідки для криптовалют / Фото Shutterstock
Зручний алгоритм та корисні опції
Убезпечити свої кошти із торговою платформою Libertex досить просто. Проте спершу потрібно виконати конкретний алгоритм дій:
- Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
- Обрати актив;
- Визначитися з напрямком угоди та сумою інвестиції;
- Після цього потрібно натиснути кнопку "купити" або "продати";
- На цьому етапі все залежить від того, планує інвестор монетизувати зростання чи зниження обраного активу;
- Далі залишиться лише дочекатися відповідного рівня прибутку та закрити угоду.
Ухвалювати рішення на фінансовому ринку допоможуть вбудовані інструменти технічного аналізу та стрічка новин. Зокрема, розібратися як правильно здійснювати угоди можна, використовуючи безплатний деморахунок, який пропонує платформа Libertex. На цьому рахунку вже є віртуальні 50 тисяч доларів. Здійснивши кілька операцій на деморахунку інвестор реально зможе в один клік перейти на реальний рахунок і почати заробляти.
Приєднуйтесь до більш ніж 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів, які вже обрали торгову платформу Libertex для інвестицій та отримання прибутку.