Євро зросло на понад 10% відносно основних валют світу з початку поширення пандемії, пише Bloomberg.

Важливо Долар обвалився до дворічного мінімуму: чого чекати далі

Чому євро росте

Валюта завдячує діям Європейського Союзу у відповідь на економічні виклики, а також тим, що дії ФРС, зокрема зниження облікової ставки, ослабили долар. Зараз хедж-фонди роблять ставку на черговий стрибок євро, до 1,25 долара за євро після виборів у США.

Стратеги Mizuho International цього разу присвоїли титул короля валют євро, хоча він зазвичай дістається долару. Невизначеність щодо президентських виборів у США в листопаді допомагає ще більше підпалити привабливість європейських активів.

Що впливатиме на долар

Хоча долар, як правило, росте після президентських виборів. Але у випадку виграшу кандида від демократів Джо Байдена, про що свідчать соцопитування, долар може відчутно просісти. Байден пропонує підвищити податки для заможних американців, а також для корпоративних компаній.

Не лише вибори впливатимуть на курс. До факторів також варто віднести темпи відновлення економіки (ЄС випереджає США) та успіхи у контролі за поширенням пандемії. Наразі США продовжують лідирувати у рейтингу за найбільшою кількістю хворих.

У центрі уваги також позиція Федеральної резервної системи, очільник якої Джером Пауелл заявив, що інфляція в США зросте.

Цікаво Рубль, крона та песо: які валюти залежать від цін на нафту та чому

Що буде з євро

  • Деякі інвестори роблять ставку на те, що євро зміцниться до курсу 1,28 долара. Це на 8% вище, ніж зараз і це був би найвищий рівень з 2014 року.
  • Хедж-фонди, очікують курс в 1,25 долара, пише Bloomberg.
  • MUFG прогнозує що наприкінці року курс закріпиться на рівні 1,20 долара за євро, що на 1,5% вище за теперішній.
  • Натомість аналітики опитані Bloomberg не такі оптимістичні і дають прогноз 1,18 долара у третьому та четвертому кварталі.