У звіті команди стратегів фінустанови на чолі з Джошуа Янгером йдеться, що останнім часом курс біткойна тісно співвідноситься з показниками фондових ринків та іншими традиційними активами, пише Coindesk. Натомість, раніше криптовалюта не корелювала з іншими активами.
У минулі роки кореляція зводилася майже до нуля, але за останні кілька місяців цей показник значно зріс. Водночас, рівень кореляції в одному випадку високий (якщо говорити про акції), а в іншому – низький (золото, долар),
– зазначено у звіті аналітиків JPMorgan.
Ще один висновок експертів JPMorgan: Ціна нафти падає: чому це добре для Саудівської Аравії – JPMorgan
Висока ліквідність біткойна
Експерти відзначили і високу ліквідність біткойна під час різкого економічного спаду в березні. Аналітики навіть були дещо здивовані, що на криптовалютних біржах ліквідність збереглася більшою мірою, ніж з-поміж традиційних фінансових активів - акцій, облігацій, золота і навіть валют.
Ліквідність біткойна впала під час масштабного обвалу на ринках. Однак цей показник відновився швидше, ніж на традиційних ринках. Окрім того, глибина ринка біткойна - вища за середньорічний показник. А ліквідність традиційних активів ще не відновилася,
– йдеться у звіті JPMorgan.
Цікаво: Що буде з доларом цього тижня: прогноз курсу валют
Як щодо стейблкойнів
Також аналітики проаналізували ринок стейблокойнів. За їхніми словами, березневий обвал на ринках майже не зачепив цей клас криптоактивів. Навпаки, вони продемонстрували стійкість під час так званого стрес-тесту, спричиненого коронавірусом.
Загальні висновки аналітиків
Попри низку позитивних моментів, пов'язаних з функціонуванням криптовалют під час так званої "коронакризи", експерти JPMorgan не можуть повністю стверджувати, що біткойн та інші криптовалюти – безпечні активи.