Прибутки вже не ті: чому один із потужних банків Швейцарії провалив другий квартал
Джерело:
BloombergАкції швейцарського банку UBS почали знецінюватися на ринку. Що стало головною причиною такої динаміки та що загалом відбувається у банківському секторі – читайте далі.
Цінні папери UBS зі штаб-квартирами у Базелі й Цюриху відреагували на звіт про прибутки банку у другому кварталі 2022 року (квітень – червень). Річ утому, що фактичні показники не досягли очікуваних прогнозів. Тому акції фінустанови впали на 7,3% станом на 12:58 у Цюриху.
Варте уваги Як інвестори змінюють стратегії та інструменти й чому це важливо для України
Невиправдані очікування щодо прибутків UBS
Чистий дохід швейцарського банку за квартал склав 2,1 мільярда доларів. Аналітики прогнозували, що UBS за цей період зможе вийти на суму у розмірі 2,4 мільярда доларів. Важливими факторами впливу протягом трьох місяців були:
- зменшення доходів в ключовому бізнесі з управління капіталом,
- відтік у сфері управління активами,
- результати в інвестиційно-банківському секторі, які також не виправдали очікувань.
Додають, що протягом попередніх трьох місяців масштабний розпродаж на ринку утримував заможних клієнтів на обочині, тоді як інституційні інвестори виводили кошти. Для прикладу:
- Відділ з управління активами UBS зафіксував відтік у розмірі 12,1 мільярда доларів США, оскільки інвестори виходили з акцій протягом другого кварталу;
- Дохід підрозділу включає прибуток від продажу частки UBS в японському підприємстві з нерухомості, яке частково належить компанії Mitsubishi Corp.
Бізнес швейцарської компанії з управління приватним капіталом в UBS отримав дохід у розмірі 1,16 мільярда доларів до сплати податків. Цей процес був обтяжений спадом торгової активності клієнтів, особливо в Америці та Азії. На момент створення цього матеріалу, акції UBS демонструють наступну динаміку:
- На біржі у Нью-Йорку цінні папери UBS коливаються на рівні 16,78 долара за штуку, згідно з Yahoo!Finance;
- Ринкова капіталізація фінансової установи становить 59,1 мільярда доларів;
- На фондовому ринку у Цюриху акції банку торгуються за ціною 14,85 швейцарського франка (15,43 долара США).
- Цінні папери з початку торгів до 17:00 за київським часом втратили 8,17%. З початку року цей показник впав майже на 9,26%.
- Ринкова капіталізація фінустанови на біржі у Швейцарії зупинилася на рівні 52,39 мільярда швейцарських франків або 54,4 мільярда доларів, згідно з даними Google Finance.
Динаміка у банківському секторі
Загалом глобальні банки стикаються із реальність у вигляді зростання цін (інфляція) та сповільнення темпів економічного зростання. Ще один фактор впливу – Китай, де карантини завдала шкоди попиту на продукти із сектору трейдингу та інвестицій.
Водночас приватна банківська корпорація зі Швейцарії Julius Baer Group цього тижня оптимістично заявила, що "найгірше уже в минулому" у контексті розпродажу на фондовому ринку. Натомість в UBS вважають, що знервованість клієнтів залишиться.
Ми бачили як приватні клієнти, зважаючи на усю невизначеність, відкладали їхні гроші та чекали поки ситуація стане більш зрозумілою,
– заявив головний виконавчий директор UBS Ральф Гамерс.
Очільник швейцарського інвестиційного банку також назвав другий квартал 2022 року – один із найскладніших періодів для інвесторів за останні 10 років. Аналітик Кіан Абухоссейн з Morgan Stanley додав, що на сьогодні UBS відстає від своїх аналогів із США як в інвестиційно-банківському секторі, так і Morgan Stanley в управлінні активами.
Актуально – Милованов розповів, чого можна чекати від курсу долара: дивитися відео