Укр Рус
14 вересня, 17:40
1

Невідомі 100 гривень: як виглядала найперша банкнота з Тарасом Шевченком

Основні тези
  • Історія української національної валюти розпочалася у 1996 році, а днем народження гривні вважають 2 вересня.
  • Перша банкнота номіналом 100 гривень була надрукована у 1992 році у Канаді, але не введена в обіг.
  • На аверсі цієї банкноти було зображено Тараса Шевченка, а на реверсі - дзвіницю Софійського собору в Києві.
  • Влада не використовувала банкноту через незадоволення портретом Шевченка, оскільки вони хотіли бачити старого Кобзаря, а не молодого чоловіка.
  • Після введення інших банкнот номіналом 100 гривень було багато критики через портрет Шевченка, і дизайн банкноти змінювався найчастіше серед усіх.

Історія української національної валюти починається у 1996 році. Днем народженням гривні вважають 2 вересня. Проте існують банкноти гривні з досить цікавою історією. Зокрема, йдеться про купюру номіналом в 100 гривень.

Які 100 гривень не ввели в обіг 

Найпершу купюру номіналом 100 гривень не ввели в обіг. При цьому невеликий тираж першого покоління цієї банкноти надрукували у 1992 році у Канаді. На аверсі банкноти зображений письменник Тарас Шевченко, тоді як на реверсі можна побачити дзвіниця Софійського собору у Києві.

Варте уваги Найбагатша жінка світу: яка леді очолила рейтинг вперше з 2022 року

За словами українського історика Олександра Алфьорова, ці банкноти не почали використовувати, оскільки влада була незадоволена портретом Шевченка. Мовляв, чиновники хотіли бачити портрет "старого Кобзаря", а не молодого та гарно одягненого чоловіка. 

Алфьорова підмітив, що після введення в обіг "перших" ста гривень було чимало критики саме через портрет Тараса Шевченка. Варто додати, що дизайн банкноти номіналом в 100 гривень змінювали чи не найчастіше. Для прикладу, кожне покоління цієї купюри мають різні портрети Шевченка.