Від валют до металів: чого чекати від ринків у 2022 році
Рік металевого бика виявився не простим для фондових ринків. Більшість активів демонстрували як рекордно високі, так і максимально низькі показники. Про підсумки минулого року та прогнози на 2022 рік – розповідаємо у матеріалі.
Більш детально про це розповів аналітик Міжнародної академії біржової торгівлі та офіційний представник Forex Club Libertex в Україні Віктор Таран.
Корисно Нові реалії та можливості: історія трейдера, який підкорив світ фінансів
Що впливає на фондові ринки
Коронавірус продовжує суттєво впливати на фондові ринки. Наразі один із найбільш небезпечних штамів, який стрімко поширюється, – Омікрон. Ще одним фактором впливу є інфляція. Це питання дуже хвилює фінансових регуляторів у всьому світі. Тому, цілком ймовірно, вони посилять свою грошово-кредитну політику та згорнуть заходи фінансової підтримки економіки, щоб не сприяти зростанню цін.
Чого чекати від долара у 2022 році
У 2021 році долар зміцнив свої позиції у порівнянні з іншими валютами та досить впевнено почував себе на ринку. Прогнозують, що у 2022 році нацвалюта США продовжить цю тенденцію. Перш за все це пов'язано з тим, що Федеральна резервна система США цього року з великою ймовірністю підніме ставку на фоні зростання інфляції. Такий крок зробить американську валюту більш привабливою для міжнародних інвесторів.
Що прогнозують для ринку металів
2021 рік був досить складним для дорогоцінних металів. Ціни на золото та срібло демонстрували досить значні коливання. Також під тиском опинилися й промислові метали. Головна причина – падіння попиту, викликане скороченням обсягів виробництва. Наприклад, сильно скоротився попит на паладій через погіршення ситуації в автомобільній промисловості.
Актуально Перспективи та мінімальні ризики: новий сервіс для інвесторів завойовує ринок
Аналітики вважають, що з великою ймовірністю 2022 рік буде таким же складним для металів, як і минулий. Насамперед це пов'язано зі зменшенням попиту та зростанням пропозиції. Зокрема, очікують, що буде профіцит пропозиції у платині у розмірі 637 тисяч унцій. Трохи кращу динаміку прогнозують для цін на паладій – аж до зростання до 2 300 – 2 400 доларів. Ситуація з виробництвом автомобілів, найімовірніше, налагодиться до середини 2022 року. Тож, не виключено, що на ринку може виникнути дефіцит паладію. Йдеться орієнтовно про 200 – 300 тисяч унцій.
Чого чекати від ринків у 2022 році: дивіться відео