Найбільша криптобіржа світу під загрозою у США через серйозні претензії регуляторів

28 березня 2023, 11:41
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

У США занепокоєні діяльністю найбільшої криптобіржі у світі. Йдеться про Binance. Що відомо про цю ситуацію та які може мати наслідки – далі у тексті.

Американський регулятор припускає, що криптобіржа Binance може працювати у США незаконно. У позові Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами вказали, що компанія розвивала свій бізнес в країні, але без належної реєстрації.

Зверніть увагу Фокус на Європі: огляд ринку та актуальні можливості для інвесторів

Binance у фокусі уваги регуляторів США 

Регулятор заявляє, що компанія Binance порушила низку фінансових законів США. Зокрема, йдеться про норми, які спрямовані на перешкоджання відмивання грошей. А також спеціально використовувала "непрозору корпоративну структуру" для того, щоб уникнути нагляду.

Ще одна претензія до криптобіржі – відсутність протягом тривалого періоду вимог до своїх клієнтів про надання будь-якої інформації, яка необхідна для підтвердження особи перед торгівлею на платформі.

Також у 2021 році у Binance заявили про посилення своїх правил. Проте американський регулятор наголошує, що компанія паралельно консультувала клієнтів у США про те, як уникнути цього контролю з використанням підставних фірм та VPN.

До теми! Криптобіржа Binance працює у США з 2019 року. На сьогодні це найбільша централізована біржа цифрових активів, яка має понад 100 мільйонів користувачів у світі. Компанію створили у 2017 році.

За даними Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами, криптобіржа намагалася уникати правил та регулювання, аби отримати максимальні корпоративні прибутки. Очільник регулятора заявив, що уряд порушив цю справу з кількох причин:

  • Захист американських інвесторів;
  • Попередження для тих, хто працює в крипто-секторі.

Позиція Binance

У криптобіржі заявили, що ці претензії стали для них несподіванкою та розчаруванням. Компанія додала, що співпрацює з Комісією з торгівлі товарними ф'ючерсами уже понад два роки.

Попри все ми прагнемо й надалі співпрацювати з регуляторами у США та світі,
– йдеться у заяві Binance.

Крім того, криптобіржа наголосила, що на сьогодні найкращий шлях – це захист користувачів та розвиток співпраці з регуляторами задля створення чіткого та продуманого регуляторного режиму. Також криптобіржа наголосила на таких факторах, пояснюючи ситуацію: 

  • Протягом останніх двох років Binance збільшував обсяг інвестиції, щоб переконатися, що на платформі немає активних користувачів із США;  
  • За цей проміжок часу команда з комплаєнсу збільшилася зі 100 до близько 750 спеціалістів. Зокрема, майже 80 співробітників мають попередній досвід роботи в правоохоронних або регуляторних органах і приблизно 260 співробітників володіють професійними сертифікатами з комплаєнсу; 
  • Найбільша криптобіржа світу також додатково вклала 80 мільйонів доларів на зовнішніх партнерів, включаючи KYC вендорів, моніторинг транзакцій, ринкову аналітику і інструменти для розслідування, які підтримують програми компанії з комплаєнсу.

Що таке комплаєнс

Це відповідність будь-яким внутрішнім або зовнішнім вимогам або нормам