Росія змінює маршрути для експорту золота: 3 країни, які стали ключовими центрами торгівлі
Джерело:
ReutersРосія вимушена шукати нові варіанти задля того, аби втриматися на певних ринках після початку дії санкцій Заходу. Зокрема, йдеться про золото. Більше про це – далі у тексті
Росія і ринок золота
Після початку повномасштабної війни Росії проти України багато, що у світі змінилося. Зокрема, масштабна санкційна кампанія проти офіційної Москви змушує агресора шукати нові варіанти для експорту тих чи інших категорій товарів.
Варте уваги Ризик дефолту у США: як це може вплинути на ринок криптовалют
Для прикладу, тепер ключовим центром торгівлі російським золотом є Об'єднані Арабські Емірати. Дані з митниці свідчать, що ця країна після початку повномасштабної агресії проти України імпортувала 75,7 тонни російського золота на суму у розмірі 4,3 мільярда доларів. У 2021 році цей показник становив 1,3 тонни дорогоцінного металу.
До теми! Найбільша золотовидобувна компанія вирішила придбати свого конкурента на ринку. Йдеться про американську корпорацію Newmont. Угоду оцінюють у 19 мільярдів доларів.До трійки лідерів також входять Китай та Туреччина. Обсяги експорту російського золота до цих країн з 24 лютого 2022 року до 3 березня 2023 року склали приблизно 20 тонн. Загалом на ОАЕ, Китай та Туреччину зараз припадає майже 100% експорту цього дорогоцінного металу.
Річ у тому, що вищезгадані країни не приєдналися до санкцій проти офіційної Москви. Тоді як Росія втратила ринок збуту у країнах колективного Заходу після лютого 2022 року. Цікаво, що в ОАЕ заявили, що в країні приділяють значну увагу боротьбі з незаконними товарами, відмиванням грошей та суб'єктами, що потрапили під санкції.