Гривня впала до дворічного мінімуму: яким буде курс долара цього тижня

2 листопада 2020, 12:36
Читать новость на русском

Гривня впала до мінімуму у 2020 році. Яким буде курс гривні до долара цього тижня, 2 – 6 листопада, та що впливає на курс, читайте на Фінанси 24.

Курс гривні цього тижня

За розрахунками "Мінфіну", в період з 2 по 6 листопада коридор по долару в обмінниках фінкомпаній в межах 28,30 – 28,70 гривні, в банках 28,10 – 28,80 гривні.

Актуально Курс валют на 2 листопада: долар продовжує дорожчати, а євро падати

Водночас аналітики, опитані Liga.net сходяться на думці, що гривня цього тижня буде в діапазоні 28,40 – 28,55.

26 лютого 2015 року Нацбанк встановив курс гривні щодо долара на рівні 30 гривень 1 копійка. Тож цього тижня гривня не оновить свій історичний мінімум. Але гривня з кожним тижнем все більше наближається до 5-літнього мінімуму – 28,88 гривні.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз у липні, в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 27, а в грудні в обмінниках ми побачимо 28,2.

У держбюджет-2021 поки планують закласти курс на рівні 29,1 гривні за долар.

Як змінювався курс з початку пандемії

  • Березень. На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар через введення карантинних заходів та панічних настроїв серед населення.
  • Квітень – травень. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла.
  • Червень. Проте за червень гривня знову зміцнилася до моменту відставки Смолія, який повідомив про політичний тиск.
  • Липень. У липні гривня падала через невизначеність із незалежністю НБУ, новим головою, а також через заяви з боку Зеленського та влади щодо того, що гривня має бути по 30.
  • Серпень. Останнього місяця літа гривня зміцнилася, зокрема завдяки експортерам сільської продукції, ціни на яку були вищими, ніж минулого року.
  • Вересень. Гривня розпочала осінь із девальвації. На фоні пожвавлення бізнесу та слабкого втручання з боку НБУ, гривня опускалася кожного тижня.
  • Жовтень. Гривня страждала не лише від пандемії, але й від політичної ситуації в країні. МВФ турбує ситуація щодо Конституційного Суду, який скасовує реформи в напрямку боротьби з корупцією.
  • Листопад. Станом на 2 листопада курс гривні до долара – 28,45.

Що впливає на гривню

Пандемія коронавірусу

В Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19, ліжка в лікарнях все більше заповнюються, а в лабораторіях назбируються черги на тести. Понад 400 тисяч в Україні вже захворіли на коронавірус. Щодоби додається 6 – 7 тисяч.

В Офісі Президента повідомили, що якщо ситуація погіршуватиметься, то в Україні доведеться знову ввести жорсткий карантин.

Ці події мають значення для гривні, адже через можливі карантинні заходи, бізнес-діяльність послабилася і представники бізнесу вичікують, що ж буде далі.

Конституційний Суд і МВФ

Рішення Конституційного Суду про повноваження Нацагентства з протидії корупції хоч і не прямого впливу на курс гривню, може мати дуже негативні наслідки, що врешті обвалять гривню.

Така політична криза може серйозно відсунути отримання Україною фінансування МВФ і інших кредиторів. Це створить ще більше загроз для бюджету, який і так має значний дефіцит.

Корисно П’ять додатків для роботи з фінансами: як контролювати та примножувати гроші

Девальваційні очікування

Очікування ринку щодо курсу погіршуються. Згідно з оцінкою ділових очікувань бізнесу від НБУ, близько половини респондентів налаштовується на девальвацію гривні в 2021 році до 29 гривень за долар і вище. За підсумками другого кварталу такий прогноз озвучила тільки третина опитаних.