Китайські акції можуть стати головними бенефіціарами 2023 року, – Morgan Stanley

10 січня 2023, 18:36
Читать новость на русском

Джерело:

Market Watch

Команда експертів з компанії Morgan Stanley посилила свій прогноз щодо китайських акцій у 2023 році. Ба більше, вони очікують, що саме ці активи стануть головними бенефіціарами року.

У Morgan Stanley вирішили зберегти рейтинг китайських цінних паперів вище середнього, а також підвищили ціль на кінець поточного року для Індексу MSCI China з 70 до 80 пунктів на тлі більш оптимістичних настроїв стосовно динаміки на ринку.

Зверніть увагу Головні переможці 2022 року на ринку: як не пропустити нові можливості вже зараз

Експерти прогнозують бум китайських активів у 2023 році

Відтак очікують, що цей показник додасть, щонайменше, 13% протягом цього року від рівня, який зафіксували на момент закриття ринку 9 січня, додає видання Bloomberg.

Тобто китайські акції мають усі шанси продемонструвати найкращий результат у світу у річному розрахунку. Схожу позицію щодо китайських активів трохи раніше оприлюднили експерти з Goldman Sachs.

Крім того, очікують, що юань до кінця року зміцнить свої позиції на 1,8% щодо долара США від поточного рівня до кінця 2023 року. Загалом національна валюта та акції Китаї суттєво змінили свої позиції на тлі зростання оптимізму відносно відновлення активності у країні та відмови від політики нульової терпимості до коронавірусу. Для прикладу, уже зафіксували такі дані:

  • Юань продемонстрував найкращі результати за два місяці з 1994 року;
  • Тоді як Індексу MSCI China відновив 49% від масштабного обвалу у жовтні.

З іншої сторони у Citigroup вважають, що на заваді зростанню юаня стане зростання імпорту та відтоку резидентів. У Morgan Stanley переконані, що світ все ще недооцінює довгострокові наслідки відкриття Китаю після майже 3 років суворих карантинів та ймовірність досить сильного циклічного відновлення навіть попри виклики, які залишаються.  

Попри відновлення мобільності та офлайн розваг у Китаї, все ще недооцінюють низку факторів. Серед них:

  • Ефективніші ділові комунікації та координація ланцюжків постачання;
  • Зменшення невизначеності в інвестиціях і більш плавна реалізація планів державних капітальних витрат.

Фахівці з Morgan Stanley прогнозують, що ВВП Китаю, який є другою економікою світу, складе у 2023 році 5,7%, хоча консенсус-прогноз передбачає зростання на рівні 4,8%.