Інвестори ставлять на падіння євро: чому та чого чекати далі

31 серпня 2022, 16:51
Читать новость на русском

Джерело:

Financial Times

Цього року валютна пара євро – долар неодноразово привертала увагу інвесторів. Зокрема, йшлося про паритет грошових одиниць вперше за 20 років. Яку тактику зараз обирають інвестори – читайте далі.

На сьогодні інвестори роблять ставки на те, що євро впаде в ціні, досягнувши пікового рівня з моменту початку пандемії у Європі понад два роки тому.

Зверніть увагу Один із найнадійніших видів пасивного доходу: експерт розповів про нюанси та опції

Чому євро втрачає позиції на ринку

Річ у тому, що зростання ризику рекордного підвищення цін на носії може підштовхнути регіон до початку рецесії. Потенційна криза – це одне з головних питань та викликів у всьому світі.

Довідка! Рецесія – це фаза економічного циклу під час якої відбувається загальне зниження економічної активності. Часто таку динаміку фіксують під загального скорочення зниження витрат. Цей термін використовують у макроекономіці.

Ще один фактор впливу – стрімке зростання цін у країнах Європи, з яким намагаються впоратися. На фоні цього наголосили, що монетарна політика в регіоні повинна залишатися жорсткою протягом тривалого періоду. Йдеться про члена Наглядової ради Європейського центрального банку та очільника французького регулятора.

Тоді як керівниця відділу валютної стратегії в Rabobank Джейн Фолі повідомила, що оцінки інвесторів щодо євро стають все більше схожими, на те як вони ставляться до британського фунта. Вона пояснила це наступним чином:

Трейдери дивляться поза очікуваним підвищенням ставок і зосереджуються замість цього на похмурих перспективах для єврозони та Великої Британії.

 

Джейн Фолі теж наголосила, що ринок остерігається того, що зараз йдеться не про одну важку зиму, а щонайменші про дві. Тож євро не може отримати жодної позитивної сили, попри те, що ринок очікує підвищення процентних ставок.

Як діють інвестори

Згідно з останніми даними від Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами, на сьогодні спекулянти створили короткі позиції по євро – спосіб зробити ставку на падіння вартості активу – на 44 100 контрактів за тиждень до 23 серпня. Тижнем раніше цей показник зупинився на рівні 42 800 контрактів для "гри в коротку".

Це найпотужніша позиція інвесторів-ведмедів (заробляють на падінні активу) щодо євро з початку пандемії станом на перший тиждень березня 2020 року. Тоді інвестори мали 86 700 контрактів на короткі позиції, оскільки економіка країн Єврозони різко впала до рекордного скорочення, яке зафіксували після Другої світової війни.

Євро вже впав на 15%, опустившись нижче вартості долара у 2021 році. На попередньому тижні валюта досягла мінімального рівня за 20 років. Головні фактори впливу наступні:

  • гуртові ціни на газ та електроенергію в Європі зросли до історичних максимумів;
  • усе через побоювання, що росія піде на обмеження постачання критично важливих енергоресурсів.

Думки експертів

У TD Securities заявили, що на сьогодні євро – це одна з функцій енергетичного шоку Європи. Додають, що протягом наступних тижнів головними факторами впливу будуть:

  • розвиток ситуації з "Північним потоком 1",
  • зростання вартості газу.

Крім того, експерт підкреслив, що ще є простір для подальшого падіння євро, а короткотривалі перспективи не надто позитивні.

Інвестори роблять ставку на падіння євро / Pexels

Тоді як очільник відділу валютної стратегії у Morgan Stanley Девід Адамс заявив, що зростання кількості позицій проти євро також підсвітлює роль американського долара на ринку як "безпечної гавані на складний період", як і той факт, що на США не настільки вплине криза з газом, як на Європу.

Як ситуація з євро вплине на економіку

Подорожчання природного газу змусило інвесторів переглянути свої прогнози щодо того наскільки довго інфляція буде залишатися на високому рівні та як сильно це може вдарити по економіці країн Єврозони. Оскільки, через зростання вартості на цю сировину усі сектори будуть вимушені скорочувати обсяги виробництва. Йдеться і про добрива, і про скло тощо. 

Цікаво Перспективи економіки Британії та ЄС: чим цікава валютна пара євро – фунт стерлінгів

Слабкі позиції євро на ринку також сприяють "розвитку" інфляції, тим самим спонукаючи зростанню цін на імпортні товари. Одним із яких є енергетика. Економісти очікують, що споживчі ціни у Єврозоні можуть досягти рекордної позначки на рівні 9% у річному розрахунку станом на серпень.

Деякі представники Європейського центрального банку навіть запропонували посилити темпи підвищення ставки. Головна мета – вгамувати рекордну інфляцію. За словами одного з членів Наглядової ради ЄЦБ, цього разу необхідна "неабияка жертва", аби взяти під контроль зростання цін.