Долар досяг максимуму за 20 років: що впливає на валюту США

19 вересня 2022, 22:22
Читать новость на русском

Долар почав новий тиждень із позитивною динамікою. Що впливає на нацвалюту США – читайте у матеріалі 24 каналу.

Індекс долара США у понеділок, 19 вересня, демонструє позитивну динаміку на ринку. Торги тривають цілодобово.

Зверніть увагу Наближення масштабної рецесії: що радять мільярдери з першої п'ятірки Forbes

Актуальні дані щодо Індексу долара

На момент створення цього матеріалу, Індекс долара США коливається на рівні 109,79 згідно з даними Yahoo!Finance. З початку дня котирування зросли на 0,02%. Індекс почав день на рівні 109,64. Крайні позиції для Індексу долара за рік: 

  • максимально цей показник досягав 110,79. Це зафіксували у середині липня 2022 року (це новий піковий рівень);
  • Мінімум за аналогічний період зафіксували на позиції у 92,98, за даними CNBC.
Довідка! Індекс долара США – це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона. Йдеться про євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона та швейцарський франк.

 

Тоді як WSJ Dollar Index (співвідношення долара США до 16 валют) наразі торгується на рівні 109,78, згідно з даними WSJ. З початку торгової сесії цей показник виріс на 0,02%. Актуальні дані щодо динаміки WSJ Dollar Index за останні 12 місяців:

  • за місяць він пішов вгору на 0,67%;
  • за останні 3 місяці цей показник зріс на 4,85%;
  • з початку 2022 року Індекс пішов вгору на 14,39%;
  • загалом за рік WSJ Dollar Index зріс на 17,69%.

Ситуація на валютному ринку

З початку 2022 року американський долар суттєво посилив свої позиції на валютному ринку. Наприклад, за серпень котирування Індексу долара США зросли приблизно на 2,6%. Загалом долар демонстрував зростання протягом 3 місяців поспіль проти кошика з 6 валют.

Крім того, Індекс долара США навіть зріс до позначки у 110,79, що є максимумом з середини 2002 року. Це сталося після двох тижнів волатильності котирувань на ринку. Ця динаміка натхнена рішеннями центробанків від США, Великої Британії до Японії, інформує Reuters.

Зокрема, очікують, що Федеральний резерв знову підніме ставку щонайменше на 75 базисних пунктів вже цього тижня. Водночас стратеги Commonwealth Bank of Australia американська вважають, що валюта може триматися на досить високому рівні. Усе через агресивну політику центробанку та зростання ризиків початку рецесії. Відтак долар, цілком ймовірно, має потенціал злетіти до нового циклічного максимуму вище 110,8.