Якого року долар краще купувати, аби не мати проблем у майбутньому
- Фахівці рекомендують купувати долари, випущені після 1996 року, оскільки "старі" долари 1996 року можуть неохоче прийматися.
- Нацбанк наголошує, що всі долари з 1914 року є дійсними, якщо вони справжні та не пошкоджені.
- Експерти вказують, що банкноти 2009 – 2017 років можуть бути обміняні без втрат.
Торік в Україні була масштабна проблема з банкнотами 1996 року, оскільки обмінники не надто хотіли їх приймати. Тому варто знати, про те, якого року долари краще купувати у 2024 році, а також на, що потрібно звертати увагу.
Які долари краще купувати в Україні
Зазвичай, фахівці радять під час купівлі доларів все-таки звертати увагу на рік їхнього випуску. Зокрема, рекомендують купувати банкноти, які були випущені після 1996 року, інформує 24 Канал. Нагадаємо, що долари 1996 року в Україні неофіційно називають "старими".
Актуально Коли вигідніше купувати долари: підказки, про які має знати кожен
Згідно з даними редакції Finance.ua, яка зуміла поспілкуватися з людиною, яка багато років працює у валютообмінному бізнесі на умовах анонімності, "чим старший долар, тим дешевший для клієнта". Експерт також додав, що без втрат є можливість обміняти лише банкноти нового зразка. Йдеться про долари 2009 – 2017 років випуску.
Часто саме комерційні банки першими реагують на головні виклики часу. Наприклад, з перших днів повномасштабного вторгнення Райффайзен Банк надав українцям 1,3 мільярда гривень допомоги, впроваджує соціальні ініціативи та працює на відновлення та розвиток економіки країни.
Проте у Нацбанку неодноразово наголошували, що всі долари, які випущені Федеральним резервом з 1914 року, дійсні. Це означає, що всі банки та небанківські установи зобов'язані приймати й "старі", й "нові" долари, якщо вони пройшли перевірку на справжність та не мають ознак значного зношення або пошкодження.