Бики чи ведмеді: який тренд захопить ринок у першій половині 2024 року
Перша половина 2024 року наврядчи буде найпростішим та безхмарним періодом для світових фінансових ринків. Усе через різні фактори впливу.
Логічно виникає питання: "Який же тренд – висхідний або низхідний – врешті-решт візьме гору цього року?". Більше про це – читайте у новому матеріалі 24 Каналу.
Зверніть увагу Золото на шляху до нового історичного максимуму: які можливості це відкриває для кожного
Головні фактори впливу
Експерти Reuters вважають, що з врахуванням усіх можливих ризиків у поточному році світовій економіці все ж таки вдасться уникнути рецесії. Згідно з їхніми оцінками, її підйом у 2024 році складе від 2,6%. Як правило, темпи економічного зростання нижче 2,5% свідчать про рецесію. Тобто світова економіка буквально пройде по дуже тонкій межі.
Додатковий позитивний фактор для розвитку світового фінансового ринку – це зниження ключової ставки Федеральною резервною системою США, якого очікують більшість експертів на тлі сповільнення інфляції. На цей час, індикатор знаходиться на піковому рівні 5,25 – 5,5%, але після циклу підвищення, який тривав до кінця 2023 року ставка залишилася стабільною.
Разом з тим більшість експертів звертають увагу на низку геополітичних подій, які можуть мати серйозні наслідки для глобального фінансового ринку у 2024 році. Насамперед це, звичайно, вибори в США, які відбудуться 5 листопада. Від їхніх підсумків залежатиме подальша політика першої економіки світу, яка впливає на більшість процесів, що відбуваються на глобальній арені.
На розвиток світової економіки продовжують впливати й два великі військові конфлікти – в Україні та в Секторі Газа. Додаткові тривожні фактори у цій сфері – загострення напруги на Корейському півострові, а також відносин між Китаєм і Тайванем.
Бики чи ведмеді: чого чекати від фондового ринку
Швидше за все, світовий фінансовий ринок у першій половині 2024 року буде поводитися досить стримано. На тлі того, що відбувається в економіці та геополітиці, навряд чи варто очікувати шаленого зростання.
Разом з тим, якщо Федеральний резерв справді піде на зниження ставки, а світова економіка зможе утриматися від занурення в рецесію, це стимулює інвесторів до переведення коштів з доларових активів у ризиковіші інструменти – насамперед в акції найбільших світових компаній. Тож, чекати на зростання котирувань варто, але, найімовірніше, потужного ралі не буде. Проте використати потенційний підйом на ринку все ж таки буде можливість.
Хто такі бики та ведмеді
Ці терміни є основою сленгу трейдерів як основні категорії гравців на фондовій біржі. Бики, як правило, роблять ставку на зростання і продають цінні папери за вищими цінами. Натомість ведмеді грають на протилежну полі. Вони заробляють на падінні ринку, в умовах, нестабільної економічної ситуації.Як використати динаміку ринку у своїх інтересах
Щоб заробити на підвищенні ринку, достатньо вчасно інвестувати у найбільш доречні та вигідні активи. Зробити це можна, скориставшись торговельною платформою, яка допомагає використовувати нові можливості на фінансових ринків.
На деяких платформах можна отримати доступ до різноманітних фінансових активів. Серед них:
- CFD (Contracts For Difference – контракти на різницю цін) на акції;
- Фондові індекси;
- Метали;
- Інші активи.
Щоб почати інвестувати та отримати можливість вийти на прибутковий рівень, потрібно зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:
- Обрання бажаного активу;
- Визначитися із сумою інвестиційної угоди та її напрямком;
- На цьому етапі знадобляться у пригоді безплатними інструментами технічного аналізу, які є у Libertex;
- Визначитися між кнопками “купити” та "продати". Тут вибір залежить від того, чи прогнозують зростання вартості активу, чи його падіння відповідно.
- Закриття угоди в один клік після фіксування бажаного результату