Кібербезпека в Райфі: протидія загрозам починається з кожного

22 листопада 2024, 13:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Банки щодня стикаються з тисячами кібератак та спроб знайти слабкі місця у системах захисту. Однак найефективніший захист – це комплексне поєднання технологічних рішень та підхід до безпеки через працівників. Саме це формує надійну культуру кібербезпеки у Райфі.

У 2022 році Райффайзен Банк запустив програму навчання з кібербезпеки – Raiffeisen Awareness Security Program, або ж RASP, інформує 24 Канал. Її мета – навчити понад 5 000 співробітників, а також клієнтів банку протидіяти кіберзагрозам і не стати жертвами шахрайства.

Читайте також Як витрачати та економити водночас: фінансові поради від Райфу

RASP надає співробітникам Райфу знання щодо захисту даних / Фото Райффайзен Банк

RASP – це більше, ніж просто навчання. Це інноваційний підхід, який має такі особливості:

  • Програма адаптується до рівня знань та індивідуальних потреб кожного співробітника.
  • Навчання стає захопливим та ефективним, бо програма мотивує до розвитку через інтерактивні методи та елементи гейміфікації.
  • RASP охоплює всіх працівників банку – від новачків до CEO.
  • Програма базується на індивідуальному підході, враховуючи базу фактичних знань та профіль роботи співробітника.

Крім загальних порад, навчання за програмою складається з тренінгів, які розроблені на основі реальних кіберзагроз. Йдеться як про методи соціальної інженерії, так і про атаки із використанням зловмисного програмного забезпечення.

Інтерактивне навчання кібербезпеці разом із RASP

Для більшої залученості, а також для цікавішого навчання використовуються різні інтерактивні формати: електронні курси, відео, вікторини.

  • Security-кампанії

Зокрема для того, щоб відбулося закріплення знань, організовуються security-кампанії, які мають на меті виконання практичних завдань. Це може бути як виявлення підроблених фішингових листів, так і розпізнавання фейкових новин у соцмережах.

  • Портал з гейміфікацією

Працівники мають доступ до сучасного порталу від RASP з елементами гейміфікації. Завдяки цьому працівник може пройти шлях розвитку від "кіберсуслика" аж до "кібертигра".

Під час виконання різноманітних завдань співробітники можуть здобувати нові навички, підвищувати рівень кіберзахисту та навіть отримувати подарунки. Це перетворює навчання на цікаву гру.

Ця ініціатива спрямована у першу чергу на створення культури кібербезпеки, а не лише на підвищення обізнаності. Це дає кожному працівникові можливість розуміти ймовірні вектори атак та власну роль у захисті компанії та її клієнтів.

У такий спосіб формується спільна відповідальність за безпеку, де кожен стає важливим елементом у протистоянні кіберзагрозам.

Райф запустив медіапроєкт про захист від шахрайства

Після 24 лютого 2022 року однією із найбільших небезпек для українців стало електронне шахрайство. Райффайзен Банк приділяє велику увагу протистоянню актуальним загрозам.

  • У 2024 році банк активно протидіяв кіберзлочинцям, заблокувавши понад 110 фішингових сайтів та телеграм-каналів, які використовували тематику фінансової допомоги або маскувалися під онлайн-банкінг. Для порівняння, у 2021 році Райф заблокував 15 таких небезпечних сайтів, у 2022 році – близько 200, а у 2023 році – понад 350.
  • Клієнти могли втратити 73 мільйони гривень через різні шахрайські схеми, але Райффайзен Банк зберіг ці кошти. А у 2023 році було збережено 107 мільйонів гривень.

Статистика електронного шахрайства / Інфографіка Райффайзен Банку

Однак вдосконалення систем захисту є частиною розв'язання проблеми з електронним шахрайством, але одним із найефективніших рівнів безпеки залишається обізнаність клієнтів.

Саме тому в рамках програми RASP проводяться вебінари для клієнтів банку. Серед актуальних тем є такі: як розпізнавати шахрайські схеми, як захистити свої мобільні пристрої та персональні дані.

Завдяки Райфу знання з кібербезпеки стали доступними не лише для клієнтів банку, але й для всіх українців. Кіберкоманда банку запустила медіапроєкт на YouTube.

Про що медіапроєкт від Райффайзен Банку 

Проєкт став просвітницькою місією та відповіддю на сучасні виклики, коли знання стають найкращою зброєю в боротьбі з кіберзлочинцями. Він покликаний ділитися корисними порадами та експертними знаннями для того, щоб допомагати широкій аудиторії розпізнавати загрози та захищати себе в цифровому середовищі.

Інтерв'ю у рамках медіапроєкту про захист від шахраїв / Фото Райффайзен Банк

Спеціалісти Райфу у коротких відео на YouTube дають відповіді на такі питання:

  • Як захистити свої дані від кіберзлочинців?
  • Які шахрайські схеми зараз найпоширеніші?
  • Які прості кроки можуть зменшити ризик стати жертвою шахраїв?

Як захистити власні кошти та які існують шахрайські схеми: відео

Райффайзен Банк прагне, аби кожен українець, незалежно від професії чи віку, міг легко розпізнавати загрози та захищати власні фінанси. Тому варто долучитися до перегляду відео, ділитися корисною інформацією з близькими й ставати частиною культури кібербезпеки, де знання та обізнаність захищають від кіберзлочинців.