Поштовхом для цього стало рішення президента США Джозеф Байден ще раз зустрітися з лідером держави-агресорки Володимиром Путіним. Цю інформацію підтвердили у Білому домі.

Цікаво Інвестиційний бум: на який сервіс українцям варто звернути увагу

Реакція ринків

На фоні цього загальноєвропейський індекс Stoxx 600 зріс на 0,6% на момент початку торгів. Водночас банки додали 1,1%, що призвело до зростання, адже усі сектори та основні біржі повернулися до позитивної траєкторії.

Акції британської компанії Oxford Nanopore Technologies подорожчали на 5,7% на відкритті торгів та очолили індекс Stoxx 600, тоді як голландська багатонаціональна конгломератна фірма Prosus втратила в ціні 3,5% через збитки китайського гіганта Tencent у зв'язку з побоюваннями щодо подальших дій регуляторів у Піднебесній.

Активи азійсько-тихоокеанського регіону в понеділок продемонструвати різнопланову динаміку. Головні причини – інвестори продовжують стежити за ситуацією навколо України, а Китай залишив базову позикову ставку на попередньому рівні. Водночас ринки у США цього понеділка закриті через День президентів. Проте у п'ятницю там було зафіксовано різке падіння, оскільки глобальні ринки були розбурхані зростанням напруги у Східній Європі.

Щодо Індексу Національної асоціації менеджерів із закупівель, то дані за лютий будуть опубліковані у Франції, Німеччині, Великій Британії та країнах єврозони у понеділок.

Що таке Індекс Національної асоціації менеджерів із закупівель

Цей індекс створений на основі досліджень діяльності менеджерів із закупівель майже 300 промислових компаній і характеризує діловий клімат. Показник, який перевищує позначку у 50, свідчить про пожвавлення економічної активності.