У 2020 році в українські або створені в Україні стартапи інвестори вклали рекордну суму – 571 мільйон доларів. Йдеться і про венчурні, і про приватні інвестиції.

Читайте також Найзаможніші люди світу: хто з українців потрапив до рейтингу Forbes

Вдалий рік

У 2020 році у форматі стартового капіталу було інвестовано 42 мільйони доларів. Це у два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тоді як обсяг капіталовкладень на рівні угод серії "А" виріс в понад 4 рази та досягнув позначки в 119 мільйонів доларів.

Що таке інвестування серії "А"? Зазвичай – це перший важливий раунд венчурного фінансування, яке необхідне для стрімкого розвитку та росту компанії. У цьому раунді інвестування залучають від 2 до 10 мільйонів доларів.

Українські та іноземні інвестори проводять досить різну інвестиційну політику. Міжнародні фонди зазвичай вкладають кошти в можливості швидкого росту на стадії А та інших етапах. Натомість українські інвестори більше схильні вкладати кошти в стартапи на початкових раундах.

Левову частку інвестицій отримали кілька глобальних компаній. Стартапи були засновані українцями, але в Сполучених Штатах Америки. Важливим аспектом також є те, що ці компанії покладаються на українські технічні команди.

Компанії, які отримали кошти від інвесторів:

  • airSlate (у 2020 році стартап отримав 40 мільйонів доларів інвестицій);
  • Creatio (компанія закрила угоду на 68 мільйонів доларів);
  • GitLab (стартап оцінили в 6 мільярдів доларів у 2020 році, коли був організований вторинний продаж на 195 мільйонів доларів);
  • Restream (інвестування серії "А" – 50 мільйонів доларів).

Українські стартапи залучили рекордні інвестиції / Фото unsplash

Успіх – це про них

Українські компанії, які досягли успіху у світовому масштабі, продовжують приваблювати стратегічних гравців на ринку інвестицій. Це вже дає результати, оскільки вони почали приносити дохід першим спонсорам.

Варте уваги Ефект Tesla: компанії, пов'язані з електромобілями, можуть "підірвати" ринок акцій

За даними AVentures Capital, низка українських стартапів вже зараз мають звання "єдинорогів". Йдеться про наступні компанії з українським корінням:

  • Gitlab,
  • Bitfury,
  • Grammarly.
Єдиноріг – це термін, який використовують в індустрії венчурного капіталу для опису стартапів, вартість яких становить понад 1 мільярд доларів.

Стартапи airSlate, Ajax, Genesis, People.ai та навіть лідери українського ринку Rozetka і Monobank впевнено прямують до цього статусу.